Aukce pro Janu

Jana byla ještě v osmnácti letech před maturitou zdravá, aktivní a obětavá studentka Obchodní akademie v Uherském Hradišti. Od malička ráda sportovala, tancovala v kroji a podílela se každoročně na organizaci hodů ve své obci. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal, a co převrátilo naruby život jí i celé její rodině. 4. listopadu 2021 šla spát s pokašláváním a brněním dolních končetin. Po probuzení nemohla vstát z postele a po přivolání záchranné služby se její zdravotní stav začal během dne rapidně zhoršovat. V noci z 5. na 6. listopadu došlo k totálnímu ochrnutí celého těla i obličeje.

Příčinou je velmi vzácné onemocnění pojmenované Guillanův-Barrého syndrom. Půl roku pak ležela na ARO v Uherském Hradišti – nejdřív v umělém spánku, potom s hadičkami, kdy nemohla mluvit ani sama přijímat stravu. Poté byla převezena do Prahy do Fakultní nemocnice v Motole a následně na neurorehabilitační kliniku do Kladrub. Tam začala konečně po půl roce znovu mluvit a alespoň trochu hýbat rukama.

Jana je velká bojovnice, velice příjemná a oblíbená mezi bývalými spolužáky. Nevzdává se, ale už bohužel nikdy nebude žít jako dřív. Cvičí několik hodin denně a cítí, že se její zdravotní stav i přes veškeré komplikace pomalu zlepšuje. Nejvíce jí pomáhají speciální procedury v Piešťanech, které jsou mimořádně účinné, avšak také hodně nákladné.

Bohužel však maximální nárok na pobyt hrazený z pojištění je pět měsíců, což nestačí. Další nákladnou péči hradí rodina z jednoho platu, protože maminka musela zůstat z práce doma.

Účastníkům aukce Dne vína v Buchlovicích Jana vzkazuje:

„Ráda bych se na vás touto cestou obrátila s prosbou o pomoc s financováním mých dalších rehabilitací a předem moc děkuji všem za pomoc!“

Aukce šampionů a vzácných vín, je doprovodnou akcí Dne vína a je pořádána ve spolupráci s nadací ViaIva.

Aukce začíná tradičně dvě hodiny po začátku koštu, takže případní dražitelé nemusejí mít obavu, že přijdou o možnost zavčas ochutnat ty nejlepší vzorky, které pravidelně „mizejí“ nejrychleji. Naopak dražitelům případné rozveselení vínem doporučujeme – daleko lépe se jim pak bude zvedat ruka s číslem. Nemusíte se ovšem bát, výtěžek z této aukce nepropijeme, ani si tučnou sumu neodnese vinař, který víno daroval, nýbrž poputuje z Buchlovic na dobročinné účely. 

Aukce je akcí, kde se snoubí vážná věc se zábavou. Obavy nejsou na místě – vína se dají vydražit v řádu sto- a tisícikorun – váš rozpočet si jistě nezruinujete, přispějete na dobrou věc a ještě si odnesete velmi kvalitní víno, o kterém se během licitace dozvíte rozličné zajímavosti a doporučení k podávání.

Chceme zde poděkovat všem, kteří se na případnou aukci chystají, ale i všem dražitelům, kteří se v minulosti dražeb zúčastnili – DĚKUJEME!!!

Aukční řád

1. Aukce se řídí běžnými pravidly pro aukce a tímto řádem.

2. Vzorky vín budou draženy jako jednotlivé lahve nebo jako sada lahví.

3. Dražitel si vyzvedne dražební číslo proti složené záloze ve výši 100 Kč. Pomocí tohoto čísla draží. Záloha bude vrácena po vrácení dražebního čísla, což lze učinit nejpozději 1 hodinu po ukončení aukce. Dražba bez dražebního čísla není dovolena.

4. Dražitel činí své nabídky výrazným zvednutím dražebního čísla a zvoláním své nabídky.

5. Nejnižší povolené příhozy činí 50 Kč.

6. Licitátor zahájí dražbu oznámením čísla dražebního vzorku, odrůdy, ročníku a výrobce vína, které se draží.

7. Dražba probíhá tak dlouho, dokud činí dražitelé vyšší nabídky.

8. Dražba směrem dolů není možná.

9. Do jedné hodiny po ukončení aukce je vydražitel povinen převzít vydražený vzorek vína, platbu je možné provést hotově na místě nebo z účtu na základě vystavené smlouvy. Neučiní-li tak vydražitel do jedné hodiny, propadá tento vzorek organizátorům aukce a záloha na dražební číslo se nevrací.

Aukční číslo zakoupíte u pokladny nebo v aukční síni před začátkem aukce. Seznam vzorků nabízených v aukci je k dispozici u pokladen.